سونتو در گذر زمان و بعد از گذشت چند دهه در قله تکنولوژی ساخت ساعت های هوشمند ورزشی قرار دارد، اکنون در اسپرت واچ، نگاهی تصویری با توضیحاتی کوتاه، به تغییرات و پیشرفت های سونتو از سال 1936 تا امروز می اندازیم:

Tuomas Vohlonen
سونتو در 1936: مدت ها بود که عدم دقت و عدم کارکرد ثابت سوزن قطب‌نماهای خشک سنتی Tuomas Vohlonen را آزار می‌داد.
او که یک مهندس با ذهن مبتکر بود، روش تولید یک قطب نما پر از مایع با سوزن بسیار ثابت تر، خواندن بهتر و سطح جدیدی از دقت را کشف و ثبت اختراع کرد.
قطب نما M-311
سونتو در 1939: سرباز فنلاندی ستوان نوربک توسط یک تک تیرانداز روسی در طول جنگ زمستانی مورد اصابت گلوله قرار می گیرد.
قطب نما M-311 که او در جیب پیراهنش حمل می کرد گلوله را می گیرد و جان او را نجات می دهد. از آن زمان استحکام مشخصه بارز سونتو بوده است!
قطب‌نمای جمع‌وجور مایع، m/40
سونتو در 1940: سونتو یک قطب‌نمای جمع‌وجور مایع، m/40 را در طول جنگ جهانی دوم
برای افسران توپخانه و سایر کاربرانی که به ابزار دقیقی برای اندازه‌گیری آزیموت، زاویه افقی یاتاقان نیاز دارند، معرفی کرد.
قطب نمای دریایی، سونتو K-12
سونتو در 1953: در دهه 1950 سونتو شروع به تولید قطب نماهای جهت یابی و دریایی کرد.
اولین قطب نمای دریایی، سونتو K-12، در سال 1953 ارائه شد. کاسه پایه آن، ساخته شده از برنج، یک شاهکار واقعی مهندسی دقیق بود. در این مرحله، سونتو، قطب نماها را به بیش از 50 کشور در سراسر جهان صادر می کرد.
اولین قطب‌نمای غواصی جهان
سونتو در 1965: سونتو SK-4 را معرفی می‌کند،
اولین قطب‌نمای غواصی جهان پس از اینکه یک غواص ورزشی بریتانیایی قطب‌نمای سونتو را به مچ دست خود متصل کرد و متوجه شد که این دستگاه در زیر آب نیز کار می‌کند. با تشکر از بازخورد و ابتکار او، Suunto Diving راه اندازی شد!
اولین کامپیوتر غواصی سونتو، Suunto SME-ML
سونتو در 1987: در دهه 1980 سونتو به رهبر جهانی در تولید ابزار غواصی تبدیل شد.
اولین کامپیوتر غواصی سونتو، Suunto SME-ML، در سال 1987 راه اندازی شد و این ورزش را کاملا متحول کرد. قبلا غواصان مجبور بودند زمان را با استفاده از جداول غواصی محاسبه کنند. به لطف رایانه غواصی SME، این ورزش به یک سرگرمی ساده تر، سرگرم کننده تر و ایمن تر تبدیل می شود.
قطب‌نماهای دریایی سونتو
سونتو در 1989: قطب‌نماهای دریایی سونتو بصورت استاندارد در قایق‌های سوان و بالتیک هستند
و تقریبا تمام قایق‌های تفریحی در مسابقه Whitbread Round the World به قطب‌نماهای سونتو مجهز شدند.
اولین کامپیوتر غواصی سونتو اسپایدر
سونتو در 1997: اولین کامپیوتر غواصی سونتو اسپایدر به اندازه ساعت در جهان راه اندازی شد.
عملکرد یک کامپیوتر غواصی چند سطحی درجه یک را با یک ساعت غواصی با کیفیت بالا ترکیب می کند که به عنوان یک ساعت روزمره نیز عمل می کرد.
ساعت سونتو وکتور
سونتو در 1998: ساعت ورزشی Suunto Vector اولین کامپیوتر مچی در فضای باز است که دارای عملکردهای مشخصه "ABC" ارتفاع سنج، فشارسنج و قطب نما و همچنین دماسنج است.
ویژگی های منحصر به فرد وکتور و طراحی نمادین، آن را به یکی از موفق ترین محصولات سونتو تبدیل کرده است. این ساعت بین کوهنوردان بسیار محبوب است و احتمالا بیش از هر ساعت دیگری هیمالیا را دیده است.
سونتو D9، اولین کامپیوتر یکپارچه غواصی
سونتو در 2004: سونتو D9، اولین کامپیوتر یکپارچه غواصی، با اندازه مچ، رونمایی شد.
این ساعت، ویژگی های غواصی پیشرفته را با قطب نمای دیجیتال و ضمیمه هوا بصورت بی سیم ترکیب می کند. D9 اولین محصول از سری محبوب سونتو D است که اکنون خانواده سونتو D4i، D6i، D9tx و DX را تشکیل می دهد.
ساعت ورزشی پیشرفته سونتو t6
سونتو در 2004: ساعت ورزشی پیشرفته سونتو t6 معرفی شد.
این ساعت، فناوری سطح آزمایشگاهی المپیک را برای کمک به ورزشکاران، برای تعیین کمیت و واجد شرایط بودن تمرینات با بازخورد تمرین شخصی ارائه می‌کند.
ساعت Suunto Core
سونتو در 2007: ساعت Suunto Core (برنده جایزه)، رونمایی شد که سطح ساعت‌های ورزشی در فضای باز را بالا ‌برد.
ساعت سونتو کور با ترکیب ارتفاع سنج، فشارسنج و قطب نما با اطلاعات آب و هوا، ویژگی های ضروری را برای ماجراجویی در فضای باز فراهم کرد.
کامپیوتر غواصی Suunto HelO2
سونتو در 2009: کامپیوتر غواصی Suunto HelO2 به بازار ارائه شد.
این اولین کامپیوتر غواصی از سونتو با قابلیت گاز مخلوط کامل است. کامپیوتر غواصی به طور خاص برای غواصان حرفه ای طراحی شده است که به گازهای متعددی مانند trimix، nitrox و اکسیژن نیاز دارند تا در عمیق بیشتر و در مدت زمان طولانی تر به کاوش در کشتی های غرق شده، غارها و فضاهای محدود شده بپردازند.
ساعت سونتو المنتوم
سونتو در 2009: سونتو المنتوم رونمایی شد.
این یک ساعت مچی اسپرت ممتاز است که طراحی مدرن و میراث کاردستی را با عملکرد یک ساعت با تکنولوژی بالا ترکیب می کند. با ارتفاع سنج، فشارسنج و قطب نما برای زندگی در فضای باز و همچنین استفاده روزمره مناسب است.
Movescount
سونتو در 2010: انجمن ورزشی آنلاین، دفتر خاطرات ورزشی و ثبت گزارش غواصی در سایت Movescount.com فعال شد
و به علاقه مندان به ورزش اجازه داد تا فعالیت های ورزشی خود را آپلود، رتبه بندی، پیگیری کرده و به اشتراک بگذارند. همچنین به کاربران امکان می دهد مسیرها را جستجو کنند و اعضای دیگر مانند ورزشکاران سونتو را برای الهام گرفتن دنبال کنند.
ساعت Suunto Ambit
سونتو در 2012: ساعت Suunto Ambit، بهترین ساعت فضای باز و ورزشی که عملکرد بی‌نظیر GPS را با عملکردهای نظارت بر بدن و با طراحی شیک ترکیب می‌کند،
بررسی‌های مستقل درخشانی را از کارشناسان در سراسر جهان دریافت می‌کند. کاربران می توانند Ambit خود را شخصی سازی کنند و با استفاده از Movescount، مسیرهای GPS کمک ناوبری را دانلود کنند.
سونتو DX
سونتو در 2013: سونتو DX، اولین کامپیوتر غواصی سازگار با تنفس مجدد در جهان به اندازه مچ رونمایی شد.
طراحی و مواد ممتاز، ترکیب شده با Suunto Fused RGBM برتر، آن را به ابزاری ضروری برای ماموریت‌های غواصی و ماجراجویی‌های روزمره تبدیل می‌کند.
ساعت Suunto Ambit3
سونتو در 2014: ساعت Suunto Ambit3 اولین مجموعه متصل سونتو است که همراه با برنامه جدید Suunto Movescount معرفی شد.
برنامه Movescount به مشتریان امکان می دهد تنظیمات حرکت و تماشای خود را در حال حرکت همگام کنند. Suunto Ambit3 با سنسور جدید Suunto Smart، کوچکترین سنسور ضربان قلب سازگار با بلوتوث هوشمند در بازار است که ضربان قلب را حتی در هنگام شنا ثبت می کند.
Suunto EON Steel
سونتو در 2015: عصر جدیدی در کامپیوترهای غواصی سونتو آغاز شد. سونتو نسل بعدی کامپیوتر غواصی خود را معرفی کرد.
Suunto EON Steel که کاملا قابل شخصی سازی است. EON Steel فناوری پیشرفته را با صفحه نمایش رنگی روشن و ویژگی ها و نمایشگر قابل شخصی سازی، ترکیب می کند تا به وضوح آنچه را که غواصان به آن نیاز دارند، به آنها نشان دهد.
ساعت سونتو اسپارتان
سونتو در 2016: ساعت سونتو اسپارتان، شامل ساعت‌های جی‌پی‌اس دار و سرویس جدید سونتو مووزکانت است.
ساعت‌های اسپارتان بسیار بادوام و مستحکم هستند. دارای صفحه نمایش لمسی رنگی روشن و بدنه مستحکم در بیرون، و ورزش های تخصصی و آموزش های ورزشی در داخل ساعت. سرویس Suunto Movescount تجربه ورزشی را با ابزارهای آموزشی قدرت گرفته از انجمن و نقشه های حرارتی (heatmaps) تکمیل می کند.
سونتو 3 فیتنس
سونتو در 2018: سونتو از سونتو 3 فیتنس رونمایی کرد.
ساعت جدید تناسب اندام که برای افرادی طراحی شده است که سبک زندگی فعالی دارند و برای سلامتی و تندرستی ارزش قائل هستند، این ساعت، یک برنامه تمرینی نوآورانه تطبیقی بر اساس سطوح تناسب اندام فردی ارائه می دهد و همراه با نظارت روزانه بر استرس و ریکاوری، به کاربران کمک می کند تعادل سالمی بین فعالیت و استراحت را بدست بیاورند.
Suunto 9
سونتو در 2018: سونتو 9 که برای طولانی‌ترین و سخت‌ترین مسابقات استقامتی و ماجراجویی طراحی شده است، با حالت‌های هوشمند باتری، امکان ردیابی GPS را تا 120 ساعت می‌دهد، سونتو 9 توجه ورزشکاران استقامتی سطح بالا در سراسر جهان را به خود جلب کرده است.
برای اطمینان از اینکه می تواند سخت ترین شرایط را تحمل کند، آزمایش های زیادی روی آن انجام شده است، این ساعت برای کوهنوردی در ارتفاعات بالا، سفرهای قطبی یا ماراتن های فوق العاده بیابانی، آماده است.
اپلیکیشن سونتو
سونتو در 2018: اپلیکیشن سونتو راه اندازی شد و یک سرویس دیجیتال مدرن را برای جامعه ای متنوع و در حال تحول ارائه کرد.
اپلیکیشن سونتو همراه ساعت‌های سونتو، شامل اعلان‌های هوشمند و امکانات سفارشی‌سازی است. ماجراجویی در قلب برنامه سونتو قرار دارد و امکان کشف را از طریق نقشه‌های حرارتی (heatmaps) جهانی ما فراهم می‌کند که مسیر‌های پرطرفدار جستجو ‌شده در سراسر جهان را نشان می‌دهد.
ساعت سونتو D5
سونتو در 2019: ساعت سونتو D5 جدید، صنعت کامپیوترهای غواصی را تکان داد و بهترین نقدها را دریافت کرد.
D5 به اندازه یک ساعت مچی معمولی – و با استایل کاربردی – برای غواصی تفریحی و غواصی آزاد ساخته شده است. همچنین این اولین کامپیوتر غواصی سازگار با برنامه Suunto است که به کاربران امکان می دهد براحتی وارد ماجراهای خود شوند و به اشتراک بگذارند. دارا بودن بندهای قابل تعویض راحت، به این معنی است که ساعت می تواند براحتی از یک ساعت کلاسیک در هنگام غذاخوردن به یک ساعت غواصی تبدیل شود.
Suunto 7
سونتو در 2020: ورزش و زندگی؛ دو طرف یک سکه. برای کمک به افراد پرمشغله برای تسلط بر هر دو، سونتو اولین ساعت هوشمند خود، Suunto 7 را ارائه می‌کند.
ترکیب مجموعه وسیعی از ورزش های تخصصی سونتو با عملکرد مفید اپلیکیشن Wear OS ارائه شده توسط گوگل، به کاربران، فناوری پوشیدنی پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهد که به آنها کمک می‌کند تا در بالاترین سطح تمرین ورزشی کنند و اطلاعات مورد نیاز در زندگی روزمره را از دست ندهند.
سونتو 9 پیک
سونتو در 2021: سونتو 9 پیک نازک‌ترین، کوچک‌ترین و سخت‌ترین ساعتی است که سونتو تا به حال ساخته است.
برای تجربه‌ اوجی که با ورزش کردن احساس می‌کنید و برای ماجراجویی‌هایی که برای همیشه با شما می‌مانند، طراحی شده است. این ساعت به گونه ای طراحی شده که هر کسی با بستن آن روی مچ دستش، احساس خوبی داشته باشد، دارای عمر باتری تا 170 ساعت با جی پی اس روشن و ویژگی هایی برای سخت ترین ورزش های فضای باز است. ساعت های Suunto 9 Peak در فنلاند با استفاده از با کیفیت ترین مواد برای داشتن وزن سبک و دوام بالا ساخته شده است.
فهرست
X